יום שבת, 14 במאי 2022

165 - כמה שנאה

 אין לי מושג כמה מכם נוהגים ל"צייץ" ול"שצייץ" בצייצן [טוויטר].

טוויטר היא רשת חברתית, בה אפשר לכתוב פוסט או תגובה עד 240 תווים. זו הרשת שאיילון מאסק קנה לאחרונה.

אין לי מושג איך היא פועלת במדינות אחרות, אבל אצלנו היא בעיקר מלאה בעיתונאים, ח"כיות/ח"כים, "בוטים" רבים. [בוט = תוכנה מגיבה, מגיב בשכר, חברת תגובות וכו'].

הרשת הזו פעילה ללא סוף, ואדם כמו בכל רשת בוחר אחרי מי לעקב. בשל העובדה שאפשר לשצייץ [לרטווט בשפת הטוויטר, כלומר לפרסם מחדש את הפוסט בו חפצת, כמו "שיתוף" ב- FB], פעמים רבות גולש נחשף לתכנים שלא היה נחשף אליהם מרצונו החופשי.

אני עוקב אחרי כמה עיתונאים, חברים ישנים-חדשים.

כמות השנאה פשוט לא תאומן. יותר מהימין המטורלל [חסידי ראש האופוזיציה]. שנאה לנשים, שנאה איומה ואלימה לערבים.

בתפוז יש פורום בשם "אקטואליה" בו משתתפות פיגורות בעלות פה גזעני, אלים ומלא שנאה. שנאה ל-שמאלנים [מה?? לא ידעתם שהשמאל הישראלי קיים ועידת ואנזה לחיסול ערביי ישראל?]*, שנאה לחילונים, שנאה לתל אביבים. וכמובן גם שנאה של שמאלנים לימנים, שנאה קשה ואיומה לא פחות, אלא שהיא ממוקדת בשנים האחרונות בקבוצה שהוציאה מתוכה את אילנה ספורטה-חניה, ששלחה, לכאורה, את מכתבי הכדורים לבנט.

בין גדולי השונאים נמצא בנו של ראש האופוזיציה. רק בשל מעמדו, והנחה מושכלת היטב שהוא משפיע מאוד על אביו, או למצער, מדברר את "האמת" מאחורי הלשון הרהוטה מאוד, כל ציון שלו זוכה לשציוצים רבים, ומהומות רבות מתחוללות.

הנה דוגמה לציוץ, ששוצייץ והגיע גם אליי:

או דוגמה נוספת, לביוש, שמשקף שנאה, לעג וסימון האנשים המצולמים אתה, כגורמים משמעותיים להתנהגותה. לאן תוביל אותנו כל השנאה הזו?


- - - - - - - -

*

חשדות לפשעי מלחמה ב-1948: "אם מחפים על מעשים אלו – האשמה היא בממשלה כולה"


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה