יום שישי, 21 באפריל 2023

257 - חתול או כלב

 כולנו מכירים את המיונים הללו:

מיהם אנשי הכלבים ומיהם אנשי החתולים, והנגזרות מכך לגבי אופים.

במיוחד אני אוהב תמונות שמציגות את הדמיון בין בעלי כלבים לבין כלביהםהתמונה הזו משקפת מהלך הפוך, אדם ההופך פניו ביודעין לפני חתול. עוד לא שמעתי על אדם שמשנה פניו לפני משפחת הכלביים, אולי בגלל שלחתולים יש פרצוף "דחוס" פנימה, שמתאים לפרצוף של בני אדם?

בכתבה הבאה מצאתי את הפסקה הזו:

"ראשית, הבה נחזק מיתוס מוכר: בעלי חיות מחמד באמת דומים לחיותיהם. הממצא עלה ממחקר פשוט. אנשים שלא הכירו את החיות או את בעליהם, התבקשו לצוות בין תמונות של בעלים ושל חיות. הם קלעו לקשר בין החיה לבעליה הרבה יותר טוב ממה שניתן היה להשיג בניחוש אקראי בלבד. הדמיון היה גבוה יותר כשהכלבים היו גזעיים, מאשר כשהיו מעורבים. נראה, כי אנשים בוחרים כלבים גזעיים כך שייצגו אותם, בעוד שבאימוץ כלבים מעורבים, מניעים אחרים דומיננטיים יותר. עוד נמצא, כי בעלי החיות והחיות עצמן נשפטו כבעלי אותה רמה של "יופי". הבעלים האטרקטיביים אכן היו בעלי החיות האטרקטיביות. הממצא מרתק, משום שידוע כי אנשים בוחרים לרוב גם בני זוג שתואמים להם ביופיים" [גלובס, אמור לי מי חייתך, גלי וינרב, 23.9.2013 - https://did.li/XTlrl]

תקראו ותגלו עוד הרבה דברים מעניינים

אז מי אני?

אני איש של גם וגם.

אני מאוד מאוד אוהב חתולים. גידלנו שני חתולים אצלנו בבית. אחת עד שהלכה לעולמה, והשני עד שבחר ללכת לעולמו, למרות שהיה מסורס, הוא נלחם בחתולים אחרים וגמר את חייו משנדבק באיידס של חתולים.

אז עברנו לכלבים, כלומר, כלבות. לענ"ד גידלנו שש כלבות במשך שלושים שנים. כולן מתו אצלנו בזקנה ובשיבה. רק אחת מהן הומלטה אצלינו, וחייתה אצלנו עד מותה, 17 שנים. החלטנו שאיננו מוכנים יותר לקחת חיה הביתה.

אגלה לכם בסוד - שאני ממש משתוקק לאיזה כלב צעצוע, קטן מאוד, פרוותי עם פני תינוק שמזמינים נשיקות. לא אצלי הוא לא יהיה על הידיים, ואצלי הוא ילך כמו כל כלב נורמלי על 4 רגליו לצרכי התרוקנות ולצרכי חיברות עם אחיו. לא הייתי מתנגד גם לחתול במקום כלב. רצוי עם הרבה פרווה, שמן ומפונק עד בחילה.

 גידלנו ציפורים תקופה ארוכה, והצלחנו לגדל אוגרים תקופה ארוכה. אירחנו עכבר זללן, שנהנה מתפוחי אדמה, בצל - אבל האדיוט גם כרסם דלתות. כשערכנו את השיפוץ הגדול במטבח, הוא נעלם ולא חזר יותר.

ולשעשוע, הכנסו לקישור הבא - https://did.li/e6N5q - ותגלו להפתעתכם שדולפין [אינו דג!] הוא חיה המאפיינת את מזל דגים, החתול את סרטן והכלב את מאזניים.

חובבי הסופר הצרפתי באלזק, יזכרו שהפתיחה של "אבא גוריו" כולה מבוססת על פי סוגי חיות שמסמנות את הדמויות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה