יום רביעי, 28 ביוני 2023

273 - קצת צילומי פרחים כל מידע שיש לי בא מגוגל


Lantana (/lænˈtɑːnə, -ˈt-/)[2] is a genus of about 150 species of perennial flowering plants in the verbena family, Verbenaceae. They are native to tropical regions of the Americas and Africa but exist as an introduced species in numerous areas, especially in the Australian-Pacific region, South and Northeastern part of India. The genus includes both herbaceous plants and shrubs growing to 0.5–2 m (1.6–6.6 ft) tall. Their common names are shrub verbenas or lantanas. The generic name originated in Late Latin, where it refers to the unrelated Viburnum lantana.[3]

Lantana's aromatic flower clusters (called umbels) are a mix of red, orange, yellow, or blue and white florets. Other colors exist as new varieties are being selected. The flowers typically change color as they mature, resulting in inflorescences that are two- or three-colored.

"Wild lantanas" are plants of the unrelated genus Abronia, usually called "sand-verbenas".
לנטנה היא סוג של צמחי פריחה רב שנתי במשפחת הוורבניים, Verbenaceae. הם מקוריים לאזורים טרופיים באמריקה ובאפריקה, אך הם נמצאים כמינים מובאים באזורים רבים, במיוחד באזור האוסטרליה-השקטית, בדרום ובמזרח הודו. הסוג כולל גם צמחים עשביים וצמחי עצים שגובים בגובה של 0.5-2 מטרים. שמותיהם המקובלים לצמחים אלו הם ורבניות שיח או לנטנות. השם הגנרי הוא מונח שנוצר בלטינית מאוחרת, ובה הוא מתייחס לצמח בלתי קשור בשם Viburnum lantana.

פריחת לנטנות, שמונה "אומבלים", מורכבת משלל פרחים ארומטיים בצבעים מעורבים שכוללים אדום, כתום, צהוב או כחול ולבן. ישנם גם צבעים נוספים המתפתחים בזכות הבחירה בזנים חדשים. הפרחים בדרך כלל משנים צבעם בעת שהם מתבגרים, מה שגורם לאומבלים להיות דו- או שלושה צבעים.

"לנטנות פראיות" הם צמחים של הסוג אברוניה, השייכים בדרך כלל לשמות נוספים כמו "פרחי חולצילמתי גם בארץ עשרות תפרחות כאלה, שלא מפסיקות להדהים אותי ביופין ובגיוון הרב שבהן.

הקקטוס הזה, הצבר, בשמו הישראלי בעל תפרחות יפהפיות. הנה שלוש פוסט פריחה ואחת ממש בזזמן פריחה.

השם של הפרח הזה מזעזע - צלקנית נאכלת, או בלעז - Australian pig face  ; Chilean Sea Fig Carpobrotus acinaciformis
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה